Ustawienia

Odstępy w tekście:

Czcionka:

Aktualności

10 lat Polski w Unii Europejskiej

Autor:
18-04-2014, 11:27

1 maja obchodzimy 10. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wraz z instytucjami z całej Polski planuje liczne działania, które zaprezentują skalę zmian, jakie nastąpiły w Polsce dzięki obecności w UE i wykorzystaniu Funduszy Europejskich.

Zapraszamy na stronę:www.10latwue.pl

Akcja obejmuje m.in.:

Dni Otwarte Funduszy Europejskich - w całej Polsce w dniach od 1 do 11 maja beneficjenci umożliwią zwiedzanie swoich projektów bezpłatnie, ze zniżką lub zapewnią dodatkowe atrakcje, jak np. otwarcie niedostępnych na co dzień miejsc: hal produkcyjnych, kulis teatru czy budowanej stacji metra.

Organizowane będą pikniki rodzinne, warsztaty, pokazy naukowe, zmagania sportowe, rajdy rowerowe, konkursy, koncerty, zabawy i wiele, wiele innych. Sprawdź, jakie atrakcje czekają w Twojej okolicy!
Imprezy plenerowe, które zostaną zorganizowane 1 maja we wszystkich województwach oraz wieczorny koncert na warszawskim Podzamczu. Transmisja na żywo 1 maja w TVP 1 o godz. 21.20. Wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Kayah, Ewa Farna, Zakopower i wielu innych znanych artystów!

Wszystkie elementy akcji obecne będą na antenach TVP, która wyemituje kilkanaście rodzajów audycji, w tym programów angażujących widzów. Zachęcamy do korzystania z oferty przygotowanej w ramach Dni Otwartych, udziału w imprezach, konkursach oraz oglądania programów telewizyjnych!

Informacje o wszystkich działaniach podejmowanych w ramach akcji z okazji 10-lecia członkostwa Polski w UE znajdują się na stronie www.10latwue.pl. Zachęcamy do jej bieżącego śledzenia i zapoznania się z licznymi atrakcjami, które zostały przygotowane w całej Polsce.

 

Zapraszamy także na stronę Plebiscyt „ Ale się zmieniło” http://www.10latwue.tvp.pl/

W organizowanym przez Telewizję Polską S.A. (antenę TVP Regiony) plebiscycie widzowie mogą zagłosować na 1 inwestycję – najciekawszy ich zdaniem – projekt w każdym z regionów.

W sumie zaprezentowanych zostanie 80 inwestycji (po 5 z każdego województwa).

Głosować można od 14 do 29 kwietnia wchodząc na stronę www.10latwUE.pl.

Zobacz również