Ustawienia

Odstępy w tekście:

Czcionka:

Aktualności

Prosto do Funduszy - kampania promująca źródła informacji o Funduszach Europejskich

08-04-2015, 09:03

„Prosto do Funduszy” to tytuł najnowszej kampanii medialnej realizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Stanowi ona jeden z elementów otwarcia perspektywy 2014-2020. Ma na celu promocję portalu internetowego www.FunduszeEuropejskie.gov.pl oraz Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.

Portal Funduszy Europejskich

Portal internetowy dostępny pod adresem www.FunduszeEuropejskie.gov.pl skupia aktualne i kompleksowe informacje na temat Funduszy Europejskich na lata 2014-2020. Oferuje on intuicyjną obsługę, a także możliwie prosty i zrozumiały dla użytkownika język.

Co można znaleźć na Portalu?

  •     informacje w formie instrukcji i poradników ułatwiających zrozumienie zagadnień związanych z Funduszami Europejskimi oraz ubieganiem się o dotacje,
  •     Wyszukiwarkę Dotacji, w której sukcesywnie będą pojawiać się informacje o wszystkich możliwościach uzyskania wsparcia z Funduszy Europejskich. Dzięki intuicyjnym filtrom użytkownik w łatwy i szybki sposób będzie mógł odnaleźć interesujące go źródło finansowania,
  •     wyszukiwarkę szkoleń i konferencji na temat funduszy,
  •     dokumenty i przepisy dotyczące Funduszy Europejskich,
  •     dane kontaktowe Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich,
  •     informacje o efektach Funduszy Europejskich oraz dane o projektach, które otrzymały dofinansowanie z Funduszy Europejskich.

Na www.FunduszeEuropejskie.gov.pl dostępne są również serwisy wszystkich programów krajowych oraz przekierowania do stron instytucji zajmujących się zarządzaniem środkami UE, które docelowo będą zbudowane na podobnych zasadach jak główny portal. 
 

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

W całej Polsce działa 75 Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich (Stan na 2 kwietnia 2015 r). Zlokalizowane są one w miastach wojewódzkich i w części miast powiatowych. Z konsultacji można skorzystać osobiście bądź wysłać pytanie mailowo lub zadzwonić. Dane kontaktowe poszczególnych Punktów dostępne są na Portalu Funduszy Europejskich w zakładce Punkty informacyjne.

Dla mieszkańców mniejszych miejscowości organizowane są Mobilne Punkty Informacyjne (MPI) – tzn. że konsultanci przyjeżdżają na specjalne dyżury, podczas których udzielają informacji z zakresu Funduszy Europejskich. Wiadomości o prowadzonych  Mobilnych Punktach Informacyjnych są publikowane w lokalnej prasie, na stronach internetowych gmin, w których odbywa się akurat MPI  lub w zakładce Szkolenia i konferencje.

Odwiedzając Punkty Informacyjne, można:

  •     uzyskać pomoc w ustaleniu, czy dany pomysł ma szansę na wsparcie z Funduszy Europejskich,
  •     poznać warunki, kryteria i procedury przyznania dofinansowania,
  •     skorzystać z konsultacji w trakcie przygotowywania wniosku oraz podczas realizacji projektu,
  •     uzyskać pomoc przy rozliczaniu dofinansowanego projektu.

Dodatkowo Punkty organizują szkolenia i spotkania informacyjne. We wszystkich Punktach obowiązują te same standardy obsługi m.in. ustalony, krótki czas na udzielenie odpowiedzi i wydłużone godziny pracy w poniedziałki.

Informacja na temat kampanii „Prosto do Funduszy” za: www.FunduszeEuropejskie.gov.pl

Zobacz również