Ustawienia

Odstępy w tekście:

Czcionka:

Aktualności

Poznań skorzysta z PO IiŚ

22-07-2010, 10:39


21 lipca br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach PO IiŚ podpisał umowę na dofinansowanie gospodarki wodno-ściekowej, dla trzech aglomeracji: Poznania, Kórnika oraz Mosin – Puszczykowa. Wielka inwestycja, której wartość oszacowano na ponad 726 mln zł otrzyma z funduszy unijnych 85% wsparcie kosztów kwalifikowanych budowy nowej kanalizacji sanitarnej, modernizacji sieci wodociągowej , budowy pompowni oraz modernizacji stacji uzdatniania wody.

O skali przedsięwzięcia świadczy 29 zaplanowanych kontraktów, dzięki którym zostanie zbudowana 90 km sieć kanalizacyjna, zmodernizowana 8 km sieć wodociągowa, zakupiona instalacja dezintegracji osadu nadmiernego w Koziegłowach oraz zmodernizowana zostanie stacja uzdatniania wody w Mosinie.

Warto podkreślić, że dzień wcześniej w redakcji Rzeczpospolitej, podczas gali „Rankingu samorządów 2010”,to właśnie Poznań i Kórnik zostali laureatami konkursu samorządowego w którym po raz czwarty z rzędu a piąty w 12-letniej historii konkursu samorządów stolica Wielkopolski wygrała ranking w kategorii miast na prawach powiatu, natomiast liderem w zestawieniu gmin miejskich i miejsko- wiejskich został Kórnik, który awansował w ciągu roku o dziewięć pozycji. Okazuje się, że najlepsi potrafią również skutecznie ubiegać się o dofinansowanie unijne.

W uroczystym podpisaniu umowy z Aquanet Sp. z o.o, Narodowy Fundusz reprezentowała Małgorzata Skucha – zastępca prezesa Zarządu.


Witold Maziarz
 

Zobacz również