Ustawienia

Odstępy w tekście:

Czcionka:

Aktualności

Termomodernizacja oświatowych obiektów użyteczności publicznej w Lublinie

18-12-2009, 09:41

9 grudnia br w Lublinie, podpisano umowę o dofinansowanie projektu „Termomodernizacja oświatowych obiektów użyteczności publicznej w Lublinie”. Inwestycja otrzymała 6,8 mln zł dotacji z PO IiŚ. Za jej realizację odpowiedzialne jest Miasto Lublin. Ukończenie inwestycji planowane jest na koniec 2010 roku.

Projekt zgłoszony do działania 9.3 PO IiŚ zakłada przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji 3 obiektów użyteczności publicznej znajdujących się na terenie Gminy Lublin.

  • Gimnazjum nr 1 - przy ul. Kunickiego 116 w Lublinie,
  • Gimnazjum nr 2 - przy ul. Lwowskiej 11 w Lublinie,
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 przy Al. Spółdzielczości Pracy 65 w Lublinie

W zakres rzeczowy projektu wchodzą następujące elementy: docieplenie ścian zewnętrznych, dachów i stropodachów, wymiana okien i drzwi zewnętrznych, modernizacja centralnego ogrzewania, węzłów cieplnych oraz instalacja solarna.

W wyniku realizacji projektu zmniejszy się zużycia energii w ilości 3141,1 MWh/rok oraz wielkość emisji CO2 w ilości 1 502,5 ton/rok.
W uroczystym podpisaniu umowy oraz towarzyszącej konferencji prasowej wzięli udział:

  • Adam Ździebło – podsekretarz stanu MRR
  • Jan Wiater – z-ca prezesa zarządu NFOŚiGW
  • Władze Lublina reprezentowane przez Adama Wasilewskiego – prezydenta miasta.

Tydzień później, grupa zaproszonych dziennikarzy z redakcji ogólnokrajowych wizytowała wspomniany Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy. Na miejscu zapoznano się ze specyfiką funkcjonowania takiego ośrodka oraz postępami prac termomodernizacyjnych. Wyjazd studyjny zorganizowano w ramach promocji Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Pliki do pobrania

lista rankingowa 20 07 2009 popr.pdf
lista rankingowa 20 07 2009 popr.pdf - (118,94 KB) Lista projektów rekomendowanych do wsparcia w ramach Działania 9.3 POIiŚ

Zobacz również